Sunday, 12 February 2017

Oversized coat and clear aviators


Krásnu nedeľu.

Víkend je už za nami a nový pracovný týždeň pred nami, samozrejme maminky na materskej nerátam a konečne po dlhšom čase je tu outfitový post. Tentokrát aj so snehom a fotený mojou novou zrkadlovkou CANON, ktorú som dostala pod vianočný stromček. Je taká základná EOS1200D, ale mne úplne postačuje.Veď posúďte sami... Aj keď to vyzerá, že sme fotili niekde v horách, tak nie je to tak. Boli sme u rodičov na Podhradovej a príroda tam je neskutočná.Hlavne v zime má človek pocit, že je v horách. Rozhodla som sa nafotiť môj nový kabát z H&M, ktorý sa mi v zľavách podarilo zohnať za neskutočných 20 Eur z pôvodnej sumy okolo 89 Eur. Takéto "dealy" sú pre mňa maximum a v tomto prípade som ani na minútku nezaváhala. Práve takýto model a farbu CAMEL som už dlhšie zháňala a takpovediac, som si ju aj privolala. Okrem vrstvenia, čo je v zime úplný must som celý nude look doplnila pilotkami s priesvitnými sklíčkami, ktoré sa mi už dlhšie veľmi páčia. Čo vy na to , idú mi, alebo ma veľmi zostarujú... Som zvedavá, čo poviete. Mne osobne sa celkom páčia.
Tento týždeň nás čaká Valentín, sviatok zaľúbených, tak si ho poriadne oslávte. Ozaj... Aký je Váš názor na tento sviatok? Lebo môj priateľ ho veľmi neuznáva. Vraj ľúbiť sa treba celý rok a takéto "americké" komerčné sviatky nie sú nič pre neho. Naopak, ja ho mám celkom rada. Asi to bude tým, že som žena a logicky všetko viac prežívam. Nehovoriac, že po narodení dcérky ešte stonásobne.

Thursday, 2 February 2017

NOVEMBER EVENTS#3 - MIKLOSKO spoločenská kolekcia 2017


Krásny večer,

aj keď sa prehliadka krásnych spoločenských šiat Fera Mikloška  konala v Košiciach koncom novembra 2016, bola venovaná spoločenskej sezóne 2017, ktorá je v plnom prúde práve teraz a preto tento post alebo "throwback" je stále mimoriadne aktuálny. Pravdu povediac, takéto krásne eventy si ja rada pripomínam aj prostredníctvom fotiek a mám pocit, že sa konali iba včera. Stále sa kochám nad úžasnými materiálmi a strihmi Ferkových šiat a študujem každučký ich detail. ON a jeho tvorba sú skrátka TOP, nehovoriac o pokore, ktorú v sebe návrhár napriek všetkému má.

INŠPIRÁCIA KOLEKCIE:
Nadčasové farby ako púdrová ružová, baby rose s metalickým leskom, okrová zlatá,
polnočná modrá či blankytne nežná s čiernymi kvetmi umocnili sofistikovanú náladu
a luxusný dojem z celej kolekcie.
Materiálová skladba bola tento večer o flitrovanom hodvábe, francúzskej vyšívanej čipke,
strečovom zamate, lurexovom šifóne, tyle vyšívanom flitrami, vlne a krešovanom zamate.
Doplnky v podobe florálne ladených, zlatých a strieborných kovových čeleniek s krehkými
lístočkami boli synonymom koruny krásy.
Vkusnou bodkou na záver bola samotná obuv - zamatové spoločenské sandále v čiernej
a slonovinovej farbe.
Subtílne línie a jednoduché strihy ako nosné prvky Spoločenskej kolekcie 2017 dokonale
vyzdvihujú ženské krivky vďaka spojeniu s opulentnejšími materiálmi. Dlhé večerné šaty
a veľké róby vynikajú vďaka pútavej jednofarebnosti a detailnej štruktúre bez výraznejších
vzorov.

THANKS FOR READING