Tuesday, 21 October 2014

casual tuesday girl


Dnes som sa pre rozhodla opäť pre outfitový post a sľubujem,že report o Miláne a mojom štúdiu príde už čoskoro.Bolo nádherné slnečné počasie, ktoré ja milujem a na koniec októbra je skôr raritou.
Keďže mám veľmi rada tzv. ležérny casual štýl s bohémskymi prvkami, tak pre tento look som zvolila práve jeho prvky. Pravdou je, že už dlhšiu dobu som uvažovala o kúpe ďalších slnečných okuliarov na štýl Ray Ban wayfarer. Keďže tento štýl som ešte nemala, tak na stránke www.opti24.sk, ktorá ponúka internetový predaj slnečných okuliarov ale aj dioptrických okuliarov som presne našla tento model na štýl wayfarer a musím povedať, že som s výberom nadmieru spokojná. I keď si okuliare nezvyknem kupovať cez internetové obchody, tak práve tu, kde si na stránke daný model môžete aj vyskúšať po pridaní fotky tváre, som neváhala ani sekundu. Jednotlivé rámy a sklá su kombinovateľné podľa konkrétnej potreby. Celý outfit som doplnila klobúkom, ktorý tomu dodáva práve ten správny bohemian look.

Ako ste na tom vy a okuliare? Zvyknete si ich kupovať aj cez internetové obchody?      Hat,klobúk - Lindex
Slnečné okuliare,sunglasses, model Verona - www.opti24.sk
Parka- H&M
Booties, čižmičky - Mango - old
Scarf,šál - Armani jeans


Saturday, 18 October 2014

At the airport


Hey everyone, after a week of my Studies in Milan, in particular IMFT - Istituto Marangoni Faculty Training, leťs summarize all the best moments captured during my journey. Before it all started me and my BF arrived to Budapest airport and today I will bring you an outfit post I picked for my travels. Since I have been a Normcore and sporty chic inspired lately and I needed a practical and comfy pieces to go with, here you have me and stay tuned for more :)

BTW : Do you guys know what NORMCORE stand for???  
(the best description will be given a special surprise:))
/
Ahojte, takže po týždni v Miláne a po skvelom kurze, ktorý som absolvovala - IMFT, čiže Istituto Marangoni Faculty Training som opäť späť s blogovaním, poďme si zhrnúť najlepšie momenty. Môj výlet začal cestou z Budapešte odkiaľ je aj dnešný outfitový post. Zvolila som hlavne pohodlné kúsky a keďže v poslednej dobe sa mi páči štýl Normcore a Sporty chic, tak tieto kúsky ma celkom vystihli.
Mimochodom: Viete čo znamená štýl NORMCORE a ako vznikol?
( Jeden z Vás, ktorý mi napíše najlepšiu odpoveď získa odo mňa darček :))


Bomber jacket - MARNI for H&M
Sweatshirt - H&M(old)
Sneakers - Adidas ZX 700 Originals, HERE, and I talked about these HERE
Scarf - Louis Vuitton

Friday, 3 October 2014

September Instagram


Koncom augusta a v septembri sme boli na dvoch svadbách a a obidva moje outfity boli čierne, Moschino šaty, ktoré milujem najviac, dymové oči a nude pery, a ako bonus štrasová čelenka.

We were invited to two wedding ceremonies and my outfit was total black look wearing my  favorite Moschino dress, make-up consisted of dark hue eyes and nude lips, as a bonus strass headband
               Druhý svadobný look tvorili tieto náušnice alla Dolce&Gabbana, nádherné kríže.

Second look at my cousin wedding - look inspired by Dolce&Gabbana with pendant cross earings 

September som začala s odhodlaním opäť sa naštartovať na zdravé jedlá. Základ môjho jedálnička tvoria šaláty, tekuté zeleninové polievky, smoothies a občas zhreším napríklad s makovými raw guľkami.

September was kicked off month with healthy food and getting back on track. Main menu course are salads, vegetable sopus and smoothies. On a cheat days I go for raw balls
Motivačné frázy si čítam, aby som nestrácala motiváciu :)

Motivational quotes keep me motivated :)


Yves Saint Laurent film som nevidela v kine, ale našla som ho v predajni a hneď som vedela, že si ho musím pozrieť. Tak ako aj Elle Collections, kde mám pokope všetky jesenné trendy a prehliadky jeseň,zima 2014.  

I didn' t get the chance to see Yves saint Laurent biography movie so I found it and got to have it in my home library. In addition I grabbed a fall fashion issue of Elle collections. Excellent fashion handbook.

Nový rúž od Diora v svetlobéžovej farbe musel byť jednoducho môj, je neskutočne elegantný.

The new Dior rouge in nude rosé shade had to became my MUST HAVE
Ranná selfie pred odchodom do práce a Marni for H&M šatka. táto kolekcia ma nikdy neprestane baviť. Zbožňujem tieto kúsky a nosila by som ich stále. Jednoznačne jedna z mojich najobľúbenejších diyajnérskych kolekcií pre H&M

Selfie before going to work wearing my absolutely favorite Marni for H&M colab. pois foulard 

BONUS

Zajtra letím do Milána. Na moju milovanú MARANGONI SCHOOL
Viac sa dozviete tento týdeň.

Tomorrow off to MILAN and joining my lovely MARANGONI SCHOOL for special project 
More to come this week.

Stay tuned ...

THANKS FOR READING