Tuesday, 30 October 2012

ASK ME ANYTHING

Now you can ask me anything on Formspring HERE
I am curiuos and happy to tell you anything :) 
/
Ak chcete vedieť viac alebo iba málo o mne tak  Formspring TU Vám odpovie :)
Už sa teším na otázky :)

LUCY

Sunday, 28 October 2012

Autumn mood

There is something magical about autumn, The leaves turn their colors in all different shades such as yellow, burgundy, brown and orangethe, days become shorter, the mind become more peacfull and reflexive, people watch more movies at home or in the cinemas and the tea suddenly becomes more tastefull, BTW I watched the movie THE WORDS which is an amazing movie I have seen lately, I suggest you to watch it, sure there will be handsome Bradley Cooper and brilliant Jeremy Irons.
/
Milujem jeseň, je magická,listy menia svoje farby na žltú, vínovú, oranžovú,dni sa skracujú a zrazu máme viac času zamyslieť sa nad svojim životom, viac rozmýšľať, snívať a aj čaj mi na jeseň chutí viac i keď ja som milovník kávy. Mimochodom v piatok som bola na úžasný film THE WORDS.Odporúčam pre herecké výkony, dejovú líniu a tiež nádherný herec Bradley Cooper a vynikajúci herecký vykon Jeremyho Ironsa.
NEZABÚDAJTE NA

Thursday, 25 October 2012

Maison Margiela at H&M my choice

So excited to be able to shop again, I know it is crazy, get ready for November 15 when this collection hits selected H&M stores. I will definitelly go for Mena Suvari´s choice for the launch event in NEW YORK. The complete collection of Maison Margiela at H&M  including the prices is available here.
YOUR CHOICE???
/
Som blázon do tejto kolekcie, pripravte sa už 15 Novembra bude v predaji  vo vybraných H&M obchodoch. Môj výber je jasný. Vybrala si ho aj Mena Suvari na prezentáciu MMM at H&M  v New Yorku.
Kompletnú kolekciu aj s cenami si môžte pozrieť TU
Čo sa týka cien, tak sú o niečo drahšie, než predošlé spolupráce, ale v tomto prípade je to opodstatnené. Umelecká stránka tejto kolekcie je neprehliadnuteľná. Vynaliezavosť kreatívcov v bielych plášťoch snáď bude pochopená aj našim publikom. 
ČO BY STE SI KÚPILI VY ???

Wednesday, 24 October 2012

LANVIN GIVEAWAYWow I can´t believe but it is true and I have reached 100 followers and it is time for my first GIVEAWAY. I n order to participate and to be able to receive this chic and trendy Lanvin chain belt you should:


1.Become my follower on GFC.
2.Like Fashionvisions on Facebook here 
3.Tell me who is the recent designer for LANVIN in comments below
and of course leave your e-mail address.


This GIVEAWAY will last until 10.November 2012 so guyyyys 
GOOD LUCK.....:))))
/
Wow nemôžem uveriť,že som sa tak rýchlo dopracovala k číslu 100 mojich obľúbencov a verných nasledovateľov.Keďže je to pre mňa pocta, tak sa Vám chcem poďakovať a to mojou prvou GIVEAWAY. Ak chcete , aby tento nádherný chic a trendy opasok LANVIN bol Váš, tak stačí len klasicky/už to všetci poznáte/

1. Stať sa mojím nasledovateľom na GFC.
2. Dať like Fashionvisions  na Facebooku TU 
3. Do komentov napísať svoje kontaktné údaje/e-mail/ a tiež, kto je momentálne hlavným dizajnérom značky LANVIN.

GIVEAWAY potrvá do 10 Novembra 2012 , VEĽA ŠŤASTIA....:))))
  

Monday, 22 October 2012

THANK YOU

Thank you for being here for me, for motivating me and  for your support. I still need to learn a lot like a child in a ballet school. But my ambitions are high. Get ready for a lots of news coming up, I am working on a new header, need to change graphic side of this blog and also I need to work to achieve the best in all areas. Your advice is more than welcome.
Don´t forget to:
DREAM 
BELIEVE
ACHIEVE

100 FOLLOWERS GIVEAWAY IN THE NEXT POST  
/
Ďakujem Vám za podporu, za to, že ste si obľúbili tento blog, hoci ja sama sa cítim ako malé dieťa v baletnej škole , ktoré sa musí ešte veľa učiť.Moje ambície sú vysoké, budem sa snažiť vám prinášať stále lepšie a lepšie posty, pracujem na novom headeri a novej grafike. Privítam tiež nejaké nové rady a tipy ako sa zlepšovať.Čo by ste tu chceli vidieť a naopak, čo sa Vám nepáči. Píšte píšte. Ešte raz ďakujem za 100 nasledovatelˇov. A nezabúdajte snívať, veriť vo vaše schopnosti a tvrdo si za nimi ísť.
DREAM
BELIEVE
ACHIEVE

100 FOLLOWERS GIVEAWAY IN THE NEXT POST  

Friday, 19 October 2012

NEW IN

As I have already promised here are the "new in" from Anna dello Russo at H&M collection.
For some of the people it may seem too opulent but I think with baroque trend for this season, you should opt for at least one statement jewelry piece. I´ d love to know which piece you would go for in general 
/  
Takže sľúbený "new in" post z kolekcie Anna dello Russo at H&M. Viem, môže to byť veľa pre niekoho a trochu prehnaná kolekcia ale mýslím si, že trendom tejto sezóny sú práve barokové doplnky a preto aspoň jeden kúsok výrazných šperkov by nemal túto sezónu chýbať. Nosíte aj vy šperky? A ak, tak čo uprednostňujete? Náhrdelníky, náramky,náušnice či prstene?
Lucy


Monday, 15 October 2012

Chocolate-banana birthday cake

Dnešný post bude trošku netradičný, môj prvý food post, kde Vám prinášam recept na moju obľúbenú tortu, čokoládovo-banánovú. Je to asi naj torta, ktorú robila ešte moja stará mama a samozrejme aj mama a recept je tak trochu rodinným tajomstvom, no ja napriek všetkému som sa rozhodla ho zverejniť. Musím priznať, že som ju robila úplne prvý krát a vyšla mi celkom podľa očakávaní, s malými nedostatkami. A ako vidíte na obrázku, bola darčekom pre ocka mojho priateľa.

Friday, 12 October 2012

Anna dello Russo at H&M shopping fever

I couldn t have resisted to purchase some BLING BLING from Anna dello Russo at H&M in Budapest, in my view every woman should have some of her collection for some special showtime, did you get anything or do you wish for any" BLING BLING"? I have to tell you that this collection needles to be a little too much is really luxurious and high quality standard, I will show you more of what I actually got in the next post so follow me and stay tuned for more picks on FASHIONVISIONS...
                                                                                  /
To, že niektoré kúsky z tejto kolekcie budem musiet nutne mat mi bolo jasne od zaciatku. A skutocne nesklamala. Anna , hoci ma trochu prehnany vkus, je to Talianka juzanka vie kombinovat skutocne uzasne farby, latky strihy a vsetko to doplna sperkami a ich BLING BLING zvukom, ktory je podla nej upokojujuci az orgazmicky. Kvalita a super cena sa opat prejavili a ja mozem povedat, ze uz teraz sa tesim, ako ju budem kombinovat aj na bezne dni. Viac z toho, co som kupila v dalsom poste, takze nezabudnite sledovat FASHIONVISIONS...A co vy mate aj vy nieco z tejto kolekcie???A ak nie tak po com tuzite?
Cute baroque troleys  

And Anna dello Russo items in my bag
On me:
Shopping tote - GUCCI
Top - Marni at H&M
skirt- Miu Miu
Necklace - Marni at H&M

Saturday, 6 October 2012

Showroom in Fashion Café


I like unexpected things in my life, this time it was : 
A suprise invitation for a Fashion Event in Fashion café Košice
Guess by who??? My sweet follower and now my new friend Lenka, you can find her blog here - http://lenkasfashioncocktail.blogspot.sk/ invited me and I couldn´t have resisted, especially the next day showroom time which still took place there was a nice time to spend with great people. We had a look at a new  collections from slovak fashion designer Fero Mikloško and it´s brand MIKLOSHKO  and also some beachwear from Fendi and Cavalli . I had the chance to wear my new ADR for H&M pieces from the collection, you can find theme here .Do you guys like them on me? 
/
Nečakané veci a prekvapenia milujem. Jedným z nich bolo aj pozvanie na Fashion Party , ktorá sa konala vo Fashion café v Košiciach a pozvala ma na ňu moja drahá follower Lenka, jej blog nájdete tu : http://lenkasfashioncocktail.blogspot.sk/. Party som sa nemohla zúčastniť, ale  dnešný showroom time som si nenechala ujsť. Pozreli sme si najnovšiu kolekciu z dielne Fera Mikloška a jeho značky MIKLOSHKO a tiež  aj niektoré kolekcie plaviek od Fendi a Cavalli, pozrite sa spolu na niektoré fotky . A aby som nezabudla, po prvý krát som predviedla niektoré kúsky z kolekcie ADR for H&M, ktoré nájdete TU.
Tak čo páčia sa Vám???


Thanks for the lovely pictures to Lenka´s friend
Dakujeme Lenkinej kamoške za fotky , krásne

Dress - Moschino
Clutch, bracelet and earings - Anna dello Russo for H&M


Friday, 5 October 2012

Russian power


From left Lena Perminova,Natalia Vodianova, Ulyana Sergenko, Vika Gazinskaya, Mira Duma
Ultimately I have been amazed by Russians, especially Russian women in fashion, which have enormous power in the fashion world. Russia being considerd the most powerfull country in the world has given these women such historical backround that me being a Slovak can easily understand.We understand Russians, we share a part of history with them, we understand the post- comunist problems we had to face.I admire Russians for their grace, glamour, sophistication and the aristokratic  view to fashion . Unlike most other countries Russians seek luxury in all it´s forms. This fact is due to the lack of all this during 40 year hard period of communism. The are very educated and they love brand names everywhere, select all the luxury available and give to the fashion world a piece of our SLAVS world. Most of them have been raised in poor families but became rich by luck such as Natalia Vodianova/dicscovered by chance in a Russian market and immediately raised to a top fashion model . Other powerfull women in russian fashion are Mira Duma – daughter of russian senator, ex- editor of Harper´s Bazaar now working a s free-lance , Lena Perminova – model, Ulyana Sergeenko – fashion designer, Vika Gazinskaya– fashion designer. These women have style, they have grace and are bond together as a rock. They are proud to be Russian girls they are definitely considered style street fashion icons and I am proud to dedicate this article to these fabulous girls.
Which is your favorite girl?
SPASIBA KRASOTKY
/
V poslednej dobe som začala viac ako inokedy predtým vnímať Rusky, ženy, silné ženy pôsobiace v móde. Tieto ženy vyrastali v podmienkach podobné tým našim a preto sa akosi viac viem vcítiť do ich vnímania módy .Rusko ako jedna z najsilnejších a najvačších krajín sveta svoju silu dáva aj týmto ženám. Obdivujem ruskú charizmu, krásu, ich vnímanie krásy a tiež to ako až neprirodzene milujú luxus. Táto ich priam posadnutosť pramení z toho, odkiaľ vyšli a hlavne historické obdobie 40 tich rokov komunizmu, ktorým sú minimálne ich rodičia poznačení. Sú to vzdelané ženy, vnímavé, vyznajú sa v mnohých oblastiach kultúry a do módneho sveta prinášajú našu slovanskú mentalitu. Mnohé z nich boli objavené náhodou a pochádzajú z veľmi tažkých podmienok, ako napríklad top modelka Natalia Vodianova/ktorú objavili na zeleninovom trhu a okamžite sa stala svetovou super modelkou/. Ďalšie Rusky ako napríklad  Mira Duma, ktorá sa sa narodila do rodiny bohatého ruského senátora je momentálne free lance módna editorka mala väčšie šťastie. Lena Perminova - modelka a návrhárky Vika Gazinskaya a Ulyana Sergeenko. Majú štýl, majú vkus a aristokratickú gracióznosť a držia spolu ako skala.V momentálnom období sú považované za street style fashion icons a ja som nadšená , že tento post som im mohla venovať, Ktorá je vaša obľubená???
SPASIBA KRASOTKY

Monday, 1 October 2012

CR - Carine Roitfeld

The fashion icon, the ex- editor in chief for french Vogue, the editor of the new CR magazine , writer of Carine Roitfeld - Irreverent book - her vision of French Vogue, embodies all that the world likes to think of as Parisian style. Have a look at some of her pictures, J´adore... 
Carine Roitfeld´s apartement
Photos via tumblr

THANKS FOR READING